Tărâmul excelenței

Gala excelenței în educație

În 11 decembrie 2019, Consiliul Județean Brașov a acordat premii pentru elevii care au obținut rezultate deosebite la olimpiadele naționale și internaționale.

Școala noastră a fost pe podium prin rezultatul exceptional al elevei ENYA MALE ( clasa a VIII-a B ) care a obținut Premiul II la Olimpiada Națională de Limba germană, fiind pregătită de doamna profesor Adriana Rotaru.

Felicitări!!!

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Sâmbătă, 15 iunie 2019, Primăria Municipiului Braşov a oferit “Premiile de excelenţă pentru elevii cu rezultate deosebite la învăţătură” şefilor de promoţie din clasele a VIII-a şi a XII-a, un eveniment derulat în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar al Judeţului Braşov ,Universitatea Transilvania și Compania RCS & RDS.

La eveniment au participat șefii de promoție 2019, elevii IACOB GIULIA și CRISTEA GABRIEL, absolvenți ai clasei a VIII-a cu media generală 10.00, insoțiți de doamna director, prof. Claudia Savu.

Felicitări!

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

15 Decembrie
1948: Este înființată Opera Maghiară de Stat din Cluj

Primul proiect important al Asociației Părinților

proiect perete de sticlaLa cererea conducerii școlii, în proiectul pentru supraînălțarea clădirii școlii este cuprinsă o sală de festivități. Astfel, două săli de clasă capătă dublă funcționalitate - săli de clasă (a 53 mp fiecare), pentru desfășurarea orelor de curs, și sală de festivități (106 mp). Pentru aceasta, se impune realizarea unui perete mobil, care să îndeplinească toate caracteristicile P.S.I., securitate și fonoabsorbant. Acesta NU nu este cuprins în bugetul lucrării de supraînălțare a școlii.

Pentru a realiza acest proiect, vă rugăm să participați cu sponsorizări către Asociația Părinților, astfel încât să ne putem desfășura serbările copiilor în școală, în această sală cu spațiu generos!

Mulțumim acelor părinți care deja au contribuit în acest sens!

Citește mai departe...