Noutăți

Ziua Internațională a Pământului


Ziua Internațională a Pământului a fost sărbătorită cu multă bucurie de elevii clasei I C, condusă de doamna prof. Nicoleta Nicu, de la Școala Gimnazială Nr. 19, Brașov.

Citește mai departe...

Să ajutăm planeta Pământ

 

Reevaluare Eco-școala

eco-schools

Joi, 4 aprilie 2019, a avut loc inspecția de reevaluare a activității școlii noastre pentru menținerea STEAGULUI VERDE din cadrul proiectului mondial ECO-SCOALA, în care Școală Gimnazială nr 19 este înscrisă din 2010.

Citește mai departe...

Scrisoare către draga mea planetă

În perioada martie-aprilie 2022, copiii școlii noastre au participat la concursul Scrisoare către draga mea planetă, concurs adresat elevilor din unitățile școlare înscrise în Programul Eco-Școală. În această competiție s-au înscris atât elevi din ciclul primar, cât și cei de gimnaziu. Cele mai bune trei scrisori din fiecare clasă s-au calificat la competiția la nivel de școală, pentru ca mai apoi trei dintre acestea să fie alese pentru a reprezenta școala noastră la faza națională.
Îi felicităm pe toți competitorii și ne bucurăm de numărul mare al acestora.

Citește mai departe...

Eco-școala

eco-schools

În anul 2010, Școala Gimnazială Nr 19 Braşov s-a înscris în Programul Eco-Schools, program mondial pentru managementul mediului, coordonat la nivel internaţional de Fundaţia de Educaţie pentru Mediul Înconjurător (FEE) și susţinut de Uniunea Europeană, UNESCO şi UNEP (Programul Naţiunilor Unite pentru Mediu).

Citește mai departe...

Ziua mondială a apei - 22 martie

22 Martie 2022 - Ziua Mondială a Apei a fost sărbătorită și în școala noastră, Școala Gimnazială Nr.19 Brașov.

Citește mai departe...

Program

 PROGRAM AUDIENȚE:

Director,
prof. ȘTIUCĂ-LEFCENCU ADRIANA

Miercuri:  11.00-13.00

Vineri:  13.00-15.00

Director adjunct,
prof. POPA MARILENA

Luni:  14.00-15.00

Joi:  10.00-12.00

Revista școlii

revista13

Galerie foto

Galerie foto

Sâmbătă
26 Noiembrie
1867: A fost inaugurat primul gimnaziu din Galați, actualul Colegiu Național „Vasile Alecsandri”

Contact

Adresă:   Aleea Lăcrămioarelor nr.2
Telefon:   0268 329007
Fax:   0268 329007
Email:   Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.