Proiecte educaționale

O bucurie de Crăciun

,,Fără daruri, Crăciunul nu este Crăciun”
(Louisa May Alcott)

În perioada 9-11 decembrie 2019 în școala noastră s-a desfășurat proiectul SNAC ,,O bucurie de Crăciun” prin care elevii școlii noastre au adus darurile lor pentru copiii aflați în dificultate din evidența Fundației ,,Bucuria Darului” din Brașov.

Ca urmare a acestei acțiuni, s-au colectat aproximativ 200 de kg de dulciuri și peste 1200 de perechi de șosete, dăruite din toată inima de către elevii noștri care au învățat cât este de frumos să dăruiești din bucuria ta și altor copii.

Vă mulțumim tuturor, elevi, părinți și cadre didactice pentru implicarea și susținerea de care ați dat dovadă în cadrul acestui proiect.

Direcțiunea

Sâmbătă
18 Ianuarie
1968: Marin Sorescu publică piesa "Iona"

Primul proiect important al Asociației Părinților

proiect perete de sticlaLa cererea conducerii școlii, în proiectul pentru supraînălțarea clădirii școlii este cuprinsă o sală de festivități. Astfel, două săli de clasă capătă dublă funcționalitate - săli de clasă (a 53 mp fiecare), pentru desfășurarea orelor de curs, și sală de festivități (106 mp). Pentru aceasta, se impune realizarea unui perete mobil, care să îndeplinească toate caracteristicile P.S.I., securitate și fonoabsorbant. Acesta NU nu este cuprins în bugetul lucrării de supraînălțare a școlii.

Pentru a realiza acest proiect, vă rugăm să participați cu sponsorizări către Asociația Părinților, astfel încât să ne putem desfășura serbările copiilor în școală, în această sală cu spațiu generos!

Mulțumim acelor părinți care deja au contribuit în acest sens!

Citește mai departe...