Activitate

Campionul Mihai Claudiu Covaliu a vizitat școala noastră

Mihai Claudiu Covaliu, președintele COSR, campion olimpic la Sydney 2000 și medaliat cu bronz la Beijing 2008, la sabie individual, a dat astăzi startul ediției 2018 – 2019 a Gimnaziadei de la Școala Gimnazială 19 din Brașov, unde a fost elev în clasele I-VIII.

Președintele COSR și-a vizitat clasa în care a petrecut primii patru ani de școală, iar apoi a luat loc îin bancă, alaturi de elevii cărora le-a și vorbit despre importanța sportului.

Mihai Covaliu și-a amintit cu zâmbetul pe buze de năzbâtiile pe care le facea în copilărie și a rememorat momentele în care s-a îndrăgostit iremediabil de sport. Multiplul campion a asistat la o ora de sport, le-a ținut un scurt discurs elevilor și a primit din partea conducerii școlii flori, o medalie și o diplomă de onoare.

Un SPORTIV DE AUR cu care ne mândrim! Un MODEL pentru elevii noștri!

• covaliu1
  • covaliu2