Premii

Olimpiada și concursuri de Limba și Literatura română

Lista premiilor:

NUMELE ELEVULUICLASACONCURSULDATAPREMIUL OBTINUȚPROFESOR ÎNDRUMĂTOR
ROGALSCHI MARA  V D Olimpiada de Lb Romana- Lingvistica- faza Națională 27.02.2021 MENȚIUNE MANTA ANA
TIBIREAN PETRU VII A Olimpiada de Lb Romana- Lingvistica- faza Națională 27.02.2021 MENȚIUNE TROPCEA DANA
TIBIREAN PETRU VI A Olimpiada de lingvistica- faza județeană 18.01.2020 PREMIUL II TROPCEA DANA
GRIGORESCU SILVIU V A Olimpiada de lingvistica- faza județeană 18.01.2020 MENȚIUNE TROPCEA DANA
MINCU FLORIN VIII B Olimpiada de lingvistica- faza județeană 18.01.2020 MENȚIUNE MANTA ANA
VOICULESCU BIANCA VIII A OLIMPIADA DE LB SI LITERATURA ROMANA - ETAPA JUDETEANA martie 2019 MENȚIUNE MANTA ANA
ALBU CAMELIA VII A OLIMPIADA DE LB SI LITERATURA ROMANA - ETAPA JUDETEANA martie 2019 MENȚIUNE MANTA ANA
DARII LAURA VII A OLIMPIADA DE LB SI LITERATURA ROMANA - ETAPA JUDETEANA martie 2019 MENȚIUNE MANTA ANA
PIȘTEA DIANA V A OLIMPIADA DE LINGVISTICA martie 2019 MENȚIUNE TROPCEA DANA
PERȚEA ALEXIA V A CONCURS RESPECTA LB ROMANA- ETAPA JUDETEANA aprilie 2019 PREMIUL II TROPCEA DANA
PIȘTEA DIANA V A CONCURS RESPECTA LB ROMANA- ETAPA JUDETEANA aprilie 2019 MENȚIUNE TROPCEA DANA
DODIȚĂ REBECA VI A CONCURS RESPECTA LB ROMANA- ETAPA JUDETEANA aprilie 2019 MENȚIUNE TROPCEA DANA
DEDIU SONIA VI A CONCURS RESPECTA LB ROMANA- ETAPA JUDETEANA aprilie 2019 MENȚIUNE TROPCEA DANA
ANCUȚA MARIA VI A CONCURS RESPECTA LB ROMANA- ETAPA JUDETEANA aprilie 2019 MENȚIUNE TROPCEA DANA
MINCU FLORIN VI C Olimpiadă Limba și Literatura română - faza județeană 17.03.2018 PREMIUL III MANTA ANA
MINCU FLORIN VI C Lectura ca abilitate de viață
Olimpiadă Lb. Română - faza județeană
24.03.2018 PREMIUL I
Calificat la
FAZA NAȚIONALĂ
MANTA ANA
CIOLAN TUDOR VIII A Lectura ca abilitate de viață
Olimpiadă Lb. Română - faza județeană
24.03.2018 PREMIUL I
Calificat la
FAZA NAȚIONALĂ
TROPCEA DANA
CRISTEA GABRIEL VII A Lectura ca abilitate de viață
Olimpiadă Lb. Română - faza județeană
24.03.2018 PREMIUL II BRAGAR ALINA
ALBU CAMELIA VI A Lectura ca abilitate de viață
Olimpiadă Lb. Română - faza județeană
24.03.2018 MENTIUNE MANTA ANA
STINGA ALESSIA VI A Lectura ca abilitate de viață
Olimpiadă Lb. Română - faza județeană
24.03.2018 MENTIUNE MANTA ANA
PERȚEA ALEXIA V A Olimpiada Lectura ca abilitate de viață – etapa județeană 2.03.2019 MENȚIUNE TROPCEA DANA
ANCUȚA MARIA VI A Olimpiada Lectura ca abilitate de viață – etapa județeană 2.03.2019 PREMIUL III TROPCEA DANA
ALBU CAMELIA VII A Olimpiada Lectura ca abilitate de viață – etapa județeană 2.03.2019 MENȚIUNE MANTA ANA

 

Program

 PROGRAM AUDIENȚE:

Director,
prof. ȘTIUCĂ-LEFCENCU ADRIANA

Miercuri:  11.00-13.00

Vineri:  15.00-17.00

Director adjunct,
prof. POPA MARILENA

Luni:  14.00-15.00

Joi:  10.00-12.00

Revista școlii

revista13

Galerie foto

Galerie foto

Miercuri
28 Septembrie
Ziua Mondială de Luptă împotriva Rabiei

Contact

Adresă:   Aleea Lăcrămioarelor nr.2
Telefon:   0268 329007
Fax:   0268 329007
Email:   Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.