Examene

Înscrierea și admiterea în clasa a V-a cu predare în regim intensiv a limbii engleze, pentru anul școlar 2022-2023

Înscrierea elevilor se va face în perioada 30 mai – 10 iunie 2022, iar testul va avea loc pe data de 24 iunie 2022, începând cu ora 9.

Nr. locuri:

Clasa a V-a - 26            Clasa a VI-a, a VII-a, a VIII-a – 0 locuri

• Data testării: 24 iunie 2022, începând cu  ora 9
  • Înscrierea elevilor se va face fizic, la secretariatul școlii, sau online, prin completarea/trimiterea  de către părinții/tutorii legal instituiți ai elevilor a unei cereri – tip (descarcă aici) pe adresa de mail a școlii (Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.), în perioada 30 mai – 10 iunie 2022. Veți primi răspuns la mesajul trimis, care va cuprinde confirmarea primirii cererii și numărul de înregistrare.

Proba scrisă va avea loc în data de 24.06.2022, între orele 9-10. Probele orale se vor desfășura în aceeași zi, începând cu orele 10.30, conform unei planificări prealabile.

Pentru elevii care provin din alte școli se solicită și carnetul de note vizat pe anul în curs.

În cazul în care numărul elevilor înscriși, pentru admiterea în clasa a V-a, depășește numărul de locuri aprobat, se organizează, în cadrul școlii, un test/o probă de competență lingvistică .

Detaliile specifice desfășurării testării (numărul candidaților, repartizarea pe săli, rechizitele necesare în ziua testării, ora sosirii copiilor la școală etc) vor fi afișate în data de 17 iunie 2022 (la avizier și pe site-ul școlii).

prof. Știucă-Lefcencu Adriana

Ordin privind regulamentul cadru - descarcă aici

Ordin de modificare și completare a regulamentului - descarcă aici

Cerere de înscriere - descarcă aici