Examene

Subiect, barem, contestații testare engleză

Rezultatele testării în vederea admiterii în clasa V-a intensiv engleză vor fi afișate în 30 iunie, după finalizarea evaluării.

Rezultatele obținute de elevi vor fi afișate în formă anonimizată, pe site-ul școlii/pe mail. Fiecare copil a primit un cod la ieșirea din școală, azi, 30 iunie.

Înaintea depunerii contestațiilor, lucările elevilor pot fi vizualizate, la cererea părinților, dupa completarea unei cerei tip la secretariat. Vizualizarea se realizează în prezența unui membru al comisiei, în intervalul orar alocat depunerii contestațiilor

CONTESTAȚII:

Eventualele contestații se depun pe bază de cerere tip, la secretariatul școlii, în data de 1.07.2020,între orele 10.00 și 12.00, de către părintele/ tutorele/ reprezentantul legal al copilului.

Rezultatele finale, după rezolvarea contestațiilor, se afișează cel târziu în data de 2.07.2020, la sediul și pe site-ul școlii, în format anonimizat.

Nota obținută în urma reevaluării lucrării este definitivă.

Președinte comisie,

prof. Claudia Savu