Examene

Detalii testare 19 iunie 2019

Testarea elevilor, în vederea admiterii pe locurile libere in clasele cu predare în regim intensiv a limbii engleze, va avea loc miercuri, 19 IUNIE , începând cu ora 10.00.

Elevii sunt rugați să se prezinte cu 30 de minute înaintea începerii probei, având asupra lor: carnetul de elev vizat(cu poză), pix sau stilou de culoare albastră (exclus pix de tip PILOT), apa.

Testul de competență lingvistică va începe cu proba scrisă (între orele 10.00 și 11.00 ). Elevii inscrisi pentru testare vor intra în salile de la parter, respectând repartizarea afișată.

Începând cu ora 11. 15, se va desfășura proba orală, elevii fiind testați , pe clase, în ordine alfabetică.

Etapele I și a II-a ale probei orale se vor desfășura consecutiv, pentru fiecare candidat ( pe masura ce elevul sustine etapa I, intra imediat in alta sala pentru etapa 2).

Pentru etapa 2 (dialogul) elevii vor forma echipe de cate 2 conform ordinii alfabetice.

Rezultatele vor fi afișate în aceeasi zi , după finalizarea evaluării.

Conform ROI, nota minima de admitere este 8.00.

Președinte comisie,

Director, prof. Claudia Savu

Repartizarea pe săli - click aici

20 Octombrie