Examene

Detalii testare 5 septembrie

Testarea  elevilor,  în  vederea  admiterii pe locurile libere in  clasele cu  predare în  regim intensiv a limbii  engleze,  va  avea  loc  miercuri, 5  sept, începând  cu  ora  9.00.

Elevii sunt rugați să se prezinte cu 30 de minute înaintea începerii probei, având asupra lor: carnetul de elev vizat(cu poză), pix sau stilou de culoare albastră (exclus pix de tip PILOT), apa.

Testul  de  competență  lingvistică  va  începe  cu  proba  scrisă (între  orele  9.00 și  10.00 ). Elevii  inscrisi pentru testare  vor  intra  în  sala 3, parter, respectând  repartizarea  afișată.

Începând  cu  ora  10. 15, se va  desfășura  proba  orală, elevii fiind  testați , pe  clase,în  ordine  alfabetică.

Etapele I și a II-a  ale probei  orale  se  vor  desfășura  consecutiv, pentru fiecare candidat ( pe  masura  ce  elevul sustine  etapa I, intra imediat in alta sala pentru etapa 2).

Pentru etapa 2 (dialogul) elevii  vor  forma  echipe  de  cate  2 conform ordinii alfabetice.

Rezultatele  vor  fi  afișate în 5 septembrie, după  finalizarea  evaluării.

Președinte  comisie,

Director, prof. Claudia Savu

prof. ANA MANTA

Marți