Examene

Informații despre înscrierea și admiterea în clasa a V-a și în clasele a VII-a și a VIII-a (pe locurile rămase libere) cu predare în regim intensiv a limbii engleze, pentru anul școlar 2019-2020

Nr. locuri:

Clasa a V-a -28

Clasa a VI-a - 0

Clasa a VII-a- 5 

Clasa a VIII-a- 1

  • Data testării: 19 iunie 2019, începând cu  ora 10
  • Înscrierea elevilor se va face la secretariatul școlii, în perioada 3 – 12 iunie 2019, între orele 8.00 și 15.00, prin completarea unei cereri-tip de către părinții/tutorii legal instituiți ai elevilor.

În  cazul în care numărul elevilor înscriși, pentru admiterea în clasa a V-a, depășește numărul de locuri aprobat, se organizează, în cadrul școlii, un test/o probă de competență lingvistică conform Cadrului European Comun de Referință pentru Limbi (CECRL).

Pentru ocuparea locurilor ramase libere la clasele a VII-a  și a VIII-a, se organizează, de  asemenea, în cadrul școlii, un test/o probă de competență lingvistică conform Cadrului European Comun de Referință pentru Limbi (CECRL).

Pentru informații privind structura subiectelor aferente testului de competență lingvistică, studiați anexa 2 din OMEN nr. 4797/31.08.2017(click aici).

Detaliile specifice desfășurării testării (numărul candidaților, repartizarea pe săli, rechizitele necesare în ziua testării, ora începerii probei scrise și a celei orale etc) vor fi afișate în data de 18 iunie 2019 (la avizier și pe site-ul școlii).

 

Președinte  comisie,

Director, prof. Claudia  Savu

 

                    

 

Program

 

PROGRAM AUDIENȚE:

Director,
prof. CLAUDIA MIHAELA SAVU

Luni - orele 12.00-14.00

Director adjunct,
prof. LIVIA HAGIU 

Joi - orele 14.00-16.00

Revista școlii

revista scolii

Galerie foto

Galerie foto

Duminică
20 Octombrie
Ziua Mondială a Osteoporozei

Contact

Adresă:   Aleea Lăcrămioarelor nr.2
Telefon:   0268 329007
Fax:   0268 329007
Email:   Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.