Activitate

Clasa din grădină

La inițiativa doamnei director, vă solicităm sprijinul pentru a realiza în curtea școlii, în spatele parcului din partea de Nord a școlii, proiectul CLASA DIN GRĂDINĂ.

La momentul amenajării parcului cu alei și bănci s-a alocat un spațiu pentru acest proiect. Este vorba de o construcție de 80-90 mp din lemn, cu pavaj, acoperită cu tablă asemanătoare cu cea de pe școală. În interior vor fi bănci de exterior și mese pentru elevi, tablă albă ce poate fi folosită și ca ecran de proiecție, construcția va avea curent electric. Este gândită cu scopul de a folosi grădina ca o resursă pedagogică, de a se realiza activități în mijlocul naturii, accesul elevilor fiind permis doar însoțiți de profesor.

Datorită sprijinului oferit de unul dintre părinții școlii, proiectul tehnic este realizat, iar procesul de obținere a autorizației de construcție este în derulare. Dorim finalizarea proiectului CLASA DIN GRĂDINĂ până la data începerii noului an școlar 2020/2021.

Vă mulțumim!

Luni