Activitate

Anunț abonamente RATBV

Conform HCL Brașov nr. 734/2018, republicată conform HCL Brașov nr. 625 /2019, începând cu data de 1 octombrie 2019 preșcolarii cu vârsta de peste 5 ani din învățământul preșcolar și elevii din învățământul obligatoriu, profesional și liceal acreditat/autorizat, școlarizați în instituțiile de învățământ din Municipiul Brașov, beneficiază pe tot parcursul anului calendaristic de "Abonamente lunare toate liniile cu reducere pentru elevi", pe mijloacele de transport public local de călători RATBV S.A., pe raza Municipiului Brașov, cu exceptia Liniei 20 Expres - Poiana Brașov. Această excepție nu se aplică în cazul elevilor cu domiciliul în Poiana Brașov. 

Părinții elevilor care doresc să beneficieze de abonament RAT sau să reîncarce abonamentul existent vor solicita acest lucru la ghișeele RAT prezentând carnetul de note vizat pe anul școlar în curs și plătind suma de 15 lei.

Pentru elevii claselor pregătitoare e necesară o adeverință eliberată de secretariatul școlii și de certificatul de naștere pentru CNP.


Director,
Prof. Savu Claudia Mihaela

 

 

 Program

 

PROGRAM AUDIENȚE:

Director,
prof. CLAUDIA MIHAELA SAVU

Luni - orele 12.00-14.00

Director adjunct,
prof. LIVIA HAGIU 

Joi - orele 14.00-16.00

Revista școlii

revista scolii

Galerie foto

Galerie foto

Joi
16 Iulie
Franța -- Ziua memoriei naționale

Contact

Adresă:   Aleea Lăcrămioarelor nr.2
Telefon:   0268 329007
Mobil secretariat:   0768 185708
Fax:   0268 329007
Email:   Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.