Activitate

Anunț abonamente RATBV

Conform HCL Brașov nr. 734/2018, republicată conform HCL Brașov nr. 625 /2019, începând cu data de 1 octombrie 2019 preșcolarii cu vârsta de peste 5 ani din învățământul preșcolar și elevii din învățământul obligatoriu, profesional și liceal acreditat/autorizat, școlarizați în instituțiile de învățământ din Municipiul Brașov, beneficiază pe tot parcursul anului calendaristic de "Abonamente lunare toate liniile cu reducere pentru elevi", pe mijloacele de transport public local de călători RATBV S.A., pe raza Municipiului Brașov, cu exceptia Liniei 20 Expres - Poiana Brașov. Această excepție nu se aplică în cazul elevilor cu domiciliul în Poiana Brașov.

Părinții elevilor care doresc să beneficieze de abonament RAT sau să reîncarce abonamentul existent vor solicita acest lucru la ghișeele RAT prezentând carnetul de note vizat pe anul școlar în curs și plătind suma de 15 lei.

Pentru elevii claselor pregătitoare e necesară o adeverință eliberată de secretariatul școlii și de certificatul de naștere pentru CNP.

Prof. Savu Claudia Mihaela

15 Decembrie
1948: Este înființată Opera Maghiară de Stat din Cluj

Primul proiect important al Asociației Părinților

proiect perete de sticlaLa cererea conducerii școlii, în proiectul pentru supraînălțarea clădirii școlii este cuprinsă o sală de festivități. Astfel, două săli de clasă capătă dublă funcționalitate - săli de clasă (a 53 mp fiecare), pentru desfășurarea orelor de curs, și sală de festivități (106 mp). Pentru aceasta, se impune realizarea unui perete mobil, care să îndeplinească toate caracteristicile P.S.I., securitate și fonoabsorbant. Acesta NU nu este cuprins în bugetul lucrării de supraînălțare a școlii.

Pentru a realiza acest proiect, vă rugăm să participați cu sponsorizări către Asociația Părinților, astfel încât să ne putem desfășura serbările copiilor în școală, în această sală cu spațiu generos!

Mulțumim acelor părinți care deja au contribuit în acest sens!

Citește mai departe...