Activitate

Instrucțiuni părinți - NoteInCatalog

Catalogul electronic NoteInCatalog este gata de utilizare!

Pentru a obține numele de utilizator și parola, intrați pe www.noteincatalog.ro la secțiunea Instructiuni.

Pentru a putea avea acces la note, absențe, mesaje sau informări despre conduita copilului tău la școală ai nevoie de un nume de utilizator și o parolă.

Trimite prin SMS la 0756 089 600 numele de familie al elevului, de pe numărul de telefon pe care îl ai înregistrat la școală și pe care ai primit recent un mesaj de la NoteInCatalog.

Vei primi retur un SMS cu numele de utilizator și parolele pentru părinte și elev. Te rugăm să păstrezi aceste informații și să le dai și copilului tău dacă acesta are un telefon cu Android sau un iPhone; le poate utiliza în aplicatia NoteInCatalog pentru elevi pe care o poate instala din MagazinPlay sau AppStore.

În caz ca nu ați primit nici un sms sau ați primit un sms cum ca nu figurați în baza de date, cel mai probabil că numarul de telefon cu care ați fost înregistrați este unul incorect, drept urmare va rugam să lăsați numarul de telefon de pe care doriți să accesați note în catalog la secretariatul școlii sau la diriginte/învățătoare.

Tu poti utiliza NoteInCatalog astfel:
- De la orice calculator conectat la internet accesând www.noteincatalog.ro, alegând județul și instituția de învățământ;
- De pe orice telefon cu Android sau iPhone instalând NoteInCatalog pentru parinți din MagazinPlay sau AppStore și utilizând numele de utilizator și parola pentru părinte primite.
Iți recomandăm să utilizezi aplicația mobilă pentru telefoane cu Android sau iPhone dacă ai această posibilitate.

Așadar, intră în MagazinPlay sau AppStore și instalează NoteInCatalog pentru parinți.
Ai doar avantaje daca utilizezi aceasta variantă:
- Primești mesaje în timp real atunci când o notă, absență, mesaj sau element de conduită sunt completate la copilul tău;
- Poți vizualiza întreg catalogul electronic pentru copilul tău în orice moment;
- Poți accesa din aplicație graficul de evoluție al elevului la materiile studiate;
- Dacă ai mai mulți copii la școli care utilizează NoteInCatalog poți accesa situația școlară a tuturor într-o singură aplicație;
- Poti comunica cu profesorii prin modulul de mesagerie inclus;

Daca ai nevoie de sprijin sau ai nelămuriri iți recomandăm să accesezi secțiunea AJUTOR de pe www.noteincatalog.ro sau să ne scrii la Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. precizând numele de utilizator primit prin SMS.

15 Decembrie
1948: Este înființată Opera Maghiară de Stat din Cluj

Primul proiect important al Asociației Părinților

proiect perete de sticlaLa cererea conducerii școlii, în proiectul pentru supraînălțarea clădirii școlii este cuprinsă o sală de festivități. Astfel, două săli de clasă capătă dublă funcționalitate - săli de clasă (a 53 mp fiecare), pentru desfășurarea orelor de curs, și sală de festivități (106 mp). Pentru aceasta, se impune realizarea unui perete mobil, care să îndeplinească toate caracteristicile P.S.I., securitate și fonoabsorbant. Acesta NU nu este cuprins în bugetul lucrării de supraînălțare a școlii.

Pentru a realiza acest proiect, vă rugăm să participați cu sponsorizări către Asociația Părinților, astfel încât să ne putem desfășura serbările copiilor în școală, în această sală cu spațiu generos!

Mulțumim acelor părinți care deja au contribuit în acest sens!

Citește mai departe...