Activitate

Şcoala 19 mai rămâne în şantier

Noul etaj va fi gata în luna decembrie. Iniţial, lucrările ar fi trebuit să fie terminate în 14 septembrie, dar, între timp, au fost modificate soluţiile tehnice

Începute anul trecut, lucrările de extindere a Şcolii Gimnaziale nr. 19 se vor încheia în iarna acestui an, nu în luna septembrie, aşa cum fusese estimat iniţial. De altfel, proiectul a fost modificat, având în vedere că iniţial s-a dorit mansardarea clădirii însă, a precizat purtătorul de cuvânt al Primăriei Braşov, Sorin Toarcea, a fost aleasă o altă soluţie tehnică. De asemenea, se vor efectua lucrări suplimentare, pentru ca unitatea şcolară să respecte noile standarde privind protecţia împotriva incendiilor.

 

Citește articolul complet din Bună Ziua Brașov aici 

Program

 

PROGRAM AUDIENȚE:

Director,
prof. CLAUDIA MIHAELA SAVU

Luni - orele 12.00-14.00

Director adjunct,
prof. LIVIA HAGIU 

Joi - orele 14.00-16.00

Revista școlii

revista scolii

Galerie foto

Galerie foto

Joi
16 Iulie
Franța -- Ziua memoriei naționale

Contact

Adresă:   Aleea Lăcrămioarelor nr.2
Telefon:   0268 329007
Mobil secretariat:   0768 185708
Fax:   0268 329007
Email:   Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.